pokojegizycko@gmail.com +48 510 618 513

Atrakcje w Giżycku


Twierdza Boyen

Twierdza Boyen w Giżycku powstała w latach 1843 – 1855 jako obiekt blokujący strategiczny przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Na początku kwietnia 1843 r. król Fryderyk Wilhelm IV wydał rozkaz rozpoczęcia budowy twierdzy. Opracowany został projekt, który zakładał wybudowanie na planie sześcioboku ziemno–murowanego fortu zaporowego w bezpośrednim pobliżu miasta na tzw. Wyspie Giżyckiej.
Czytaj więcej...

Most obrotowy

Jest to most obrotowy, w którym całe przęsło mostowe obraca się w bok o 90° i ustawia się równolegle do nabrzeża. Otwarcie mostu wstrzymuje ruch kołowy i umożliwia przepływanie jednostek wodnych po kanale. Most został wysadzony w powietrze przez wycofujące się wojska niemieckie i odbudowany po wojnie. Oryginalny mechanizm mostu umożliwiał, za pomocą odpowiednich przełożeń, otwieranie mostu ręcznie przez jednego operatora. W latach 1969-70 został wyposażony w napęd elektryczny. Zbyt szybkie otwieranie mostu spowodowało uszkodzenia konstrukcji i nabrzeża (spowodowane uderzaniem przęsła w przyczółek), więc w 1985 roku unieruchomiony most został zastąpiony tymczasowym mostem saperskim (polowym). W 1993 roku przeprowadzono remont generalny i przywrócono stan pierwotny z ręcznym otwieraniem.
Czytaj więcej...

Zamek Krzyżacki (z XIXw.)

Jednym z najcenniejszych i najciekawszych zabytków Giżycka i Krainy Wielkich Jezior Mazurskich jest średniowieczny zamek, wzniesiony przez zakon krzyżacki około roku 1341, który po pieczołowitym odrestaurowaniu stanowi obecnie część ekskluzywnego Hotelu St. Bruno.
Czytaj więcej...

Wieża Ciśnień w Giżycku

Wieża Ciśnień zwana Wodną Wieżą, wybudowana w 1900 r., zaopatrywała Giżycko w bieżącą wodę, aż do roku 1997. Znajduje się na wzgórzu przy skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej i Wodociągowej. W całości zbudowana z czerwonej nie otynkowanej cegły, w stylu neogotyckim, z ciekawymi sklepieniami zewnętrznymi wokół jej korony.

Czytaj więcej...

Rejsy statkiem

Flota „Żeglugi Mazurskiej” to 10 statków wycieczkowych mogących przewieźć jednorazowo do 1100 osób. Bełdany, Dargin, Kisajno, Niegocin, Roś, Śniardwy, Tałty, Wigry oraz Derkacz i Kormoran wyruszają z przystani w Giżycku, Rucianem – Nidzie, Mikołajkach, Węgorzewie, Rynie oraz Rydzewie na najpiękniejsze szlaki wodne Mazur, zapewniając turystom wspaniałe widoki oraz niezapomniane wrażenia.
Czytaj więcej...

Wakepark

W sercu Mazur, na giżyckim jeziorze Popówka Mała tuż przy Twierdzy Boyen na "Wyspie Giżyckiej", znajduje się wyciąg do wakeboard'u w systemie 2.0. Dwa wyciągi o długościach 220 i 180 metrów posiadają komplet przeszkód min, kiker L i 20 metrowy rooftop. To miejsce, w którym odnajdą się początkujący i profesjonaliści. Każdy może spróbować. WakePark dysponuje sprzetem dla najmłodszych: deska do 30 kg, kapoki dziecięce i kaski. Na terenie parku jest plaża i bar, organizowane są imprezy.

Czytaj więcej...

Ekomarina

EKOMARINA jest usytuowana w bardzo atrakcyjnym miejscu, 500 m od centrum miasta, pomiędzy molem spacerowym nad jeziorem Niegocin a torami kolejowymi, przy głównej trasie spacerowej Giżycka, jaka powstaje pomiędzy terenami turystycznymi nad Niegocinem. W pobliżu Ekomariny wybudowano kładkę nad torami, ze schodami po obu stronach promenady oraz windą dla osób niepełnosprawnych i osób z wózkami. Jest to doskonały punkt widokowy, ale co najważniejsze kładka połączy port i nabrzeże jeziora Niegocin z centrum miasta i pasażem, przy którym powstaje kompleks usługowo-turystyczny i kamienice z kawiarniami, restauracjami, apartamentami.

Czytaj więcej...


Pokoje na Słowiańskiej
ul.Słowiańska 18
Giżycko

Email: pokojegizycko@gmail.com


Tel.:510 618 513

Tel.:535 951 481

Zapytaj nas

Do dyspozycji gości jest 6 przytulnie urządzonych pokoi, w tym 2 pokoje dwuosobowe, 3 pokoje trzyosobowe i 1 czteroosobowy. W obiekcie znajdują się również dwie ogólnodostępne łazienki oraz duża kuchnia z pełnym wyposażeniem.

Czytaj więcej...
 • Twierdza Boyen
 • Wieża ciśnień (wieża widokowa)
 • Most obrotowy
 • Zamek Krzyżacki (z XIXw.)
 • Rejsy statkami
 • WakePark
 • Wzgórze Świętego Brunona
Czytaj więcej...
 • Bezprzewodowy internet
 • Bezpłatny parking
 • Miejsce do grillowania
 • Przestronne podwórko
Czytaj więcej...